Mikroskop 3D Cell Explorer

Katalog Nanolive 3D Cell Explorer

Rewolucyjny mikroskop tomograficzny 3D Cell Explorer pozwala na ultraszybkie obrazowanie wnętrza komórki w 3D! Technologia 3D Cell Explorer pozwala na szybkie, nieinwazyjne obrazowanie materiałów biologicznych w wysokiej rozdzielczości. 3D Cell Explorer jest efektem lat ciężkiej pracy i innowacji. Dzięki temu systemowi naukowcy, doktorzy, a nawet studenci mogą bezpośrednio obserwować co się dzieję we wnętrzu komórek i tkanek w czasie rzeczywistym.

3D Cell Explorer to zupełnie nowa technologia na rynku. Dzięki połączeniu holografii laserowiej i rotacyjnego skanowania system pozwala na detekcję zmian propagacji światła przez materiał biologiczny. Efektem jest dystrybucja 4D indeksu załamania światła (RI) w komórce. Po umieszczeniu materiału biologicznego w urządzeniu 3D Cell Explorer wykonuje automatyczną akwizycję danych co 2 sekundy. Dzięki temu możliwe jest bezinwazyjne obserwowanie materiałów biologicznych w czasie, w sposób bazujący na ich własnościach fizycznych (współczynnik załamania światła i gradient współczynnika załamania światła). Dzięki cyfrowemu barwieniu możliwe jest obserwowanie materiałów biologicznych ingerencji zewnętrznej i drogiego sprzętu.

 

 

Więcej informacji na temat zastosowań 3D Cell Explorer znajdą Państwo na stronie Nanolive Aplikacje oraz w Bazie Wiedzy.

Konstrukcja 3D Cell Explorer


system Próbka umieszczona jest pomiędzy obiektywem powietrznym 60x o wysokiej aperturze numerycznej oraz obrotowym ramieniem iluminacyjnym od góry. Zielone (520 nm) światło z diody laserowej jest dzielone na linię próbki i linię referencyjną. Próbka jest oświetlana przez wiązkę lasera pod kątem 45º, która obraca się w 360º wokół próbki. Seria obrazów holograficznych tworzona jest na przetworniku kamery przez interferencję linii próbki i linii referencyjnej lasera.
Sample-stage Otwarty stolik próbki zapewnia łatwy dostęp i pracę z systemem. Dzięki prześwitowi 60 mm możesz wygodnie wymieniać próbki.
vaporize 3D Cell Explorer to holograficzny system z automatyczną regulacją i kompensacją warunków otoczenia. System sam dostosuje pomiar do próbki i warunków pomiaru.
incubation_system_v3-enger 3D Cell Explorer pozwala na bezproblemową integrację stolika próbki z inkubatorem. Możliwa jest niegraniczona obserwacja żywych komórek w ich naturalnym środowisku (np. 5% CO2,  37°C).
no_phototoxicity Źródło światła (520 nm) jest porównywalnej mocy do naturalnego światła otoczenia. Nie potrzebne jest używanie okularów ochronnych. Dzięki temu nie ma ryzyka fototoksyczności i fotowybielania.

Oprogramowanie sterujące STEVE


STEVE jest intuicyjnym, prostym w obsłudze oprogramowaniem, które pozwala na obsługę mikroskopu, opracowanie pomiarów, cyfrowe barwienie oraz analizy ilościowe na przebadanych próbkach.

Porównanie technologii


cover13

Obraz tomograficzny (OPD) mikroskopii fazowej porównany do 3D Cell Explorer.

comparison24

Obraz konfokalnej mikroskopii fluorescencyjnej porównany do 3D Cell Explorer.

Specyfikacja techniczna 3D Cell Explorer


 CX-P5-front-big_white

Obiektyw: 60x Nikon

Laser: 520 nm, energia na próbce 0,2 mW/mm2

Rozdzielczość: XY 200 nm, Z 500 nm

Pole obrazowania:  ~80 um

Głębia ostrości: ~30 um

Szybkość obrazowania: 0,6 fps (3D)

Kalibracja: W pełni automatyczna kalibracja

Wymiary: 38 x 45 x 17 cm

Waga: 8kg

Inkubator ibidi do 3D Cell Explorer


System 3D Cell Explorer może zostać wyposażony w zintegrowany inkubator firmy ibidi. Dzięki temu unikalnemu połączeniu możliwe jest wykonywanie pomiarów 4D trwających nawet kilka dni. Temperatura, wilgotność, pH mogą być kontrolowane na bieżąco podczas pomiarów.

03

Nanolive-ibidi2

Portal jest własnością firmy IGHT s.c.
Copyright © 2013 www.labnatek.pl.